• Warsztaty kaszubskie

• Dzisiaj, 23 kwietnia,  w naszej szkole odbyły się warsztaty kaszubskie. Dzieci uczące się języka kaszubskiego miały możliwość uczestniczenia w zajęciach związanych z pokazem instrumentów ludowych i etnicznych pochodzących z różnych stron świata. Następnie młodsza grupa malowała przepiękne pudełka z kaszubskim wzorem natomiast starsza grupa malowała koszulki.

Zobaczcie na zdjęciach dzisiejszy efekt przyjemnej popołudniowej pracy

• Wyjazd do Ergo Areny

• Jesteśmy na meczu siatkówki w ERGO ARENIE w Gdańsku i kibicujemy Treflowi Gdańsk:)

• Występ w Lęborku

• 11 marca dzieci z naszej szkoły wystąpiły  w kinie 🎥"Fregata" podczas imprezy Kaszëbsczé spiéwanczi "Mòtilkòwô ùczba w Lãbòrgù

• Przegląd kolęd kaszubskich

• 20 stycznia 2024 r. zespół "Jantar" z Motarzyna zaprezentował się na V Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Kaszubskich w Lęborku.

• Wycieczka w ramach języka kaszubskiego

• Wycieczka w ramach nauki języka kaszubskiego odbyła się 14 października 2023 r.

Zobaczylismy:

- Groty Mechowskie - jaskinię we wsi Mechowo,

- Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy Oddział "Szpitalik",

- miasto Puck z przewodnikiem,

- jak powstają szklane wyroby.

Wycieczka integrującą 3 szkoły z naszej gminy: Zespół Szkół w Motarzynie, Gogolewo, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębnicy Kaszubskiej

Adriana Sparniuk

• Wyjazd do Ergo Areny

• 11 listopada uczniowie uczący się języka kaszubskiego obejrzeli mecz koszykówki w Ergo Arenie. Zmierzyły się dwie drużyny: Tref Sopt - Legia Warszawa.

Wspólne kibicowanie dostarczyło nam wielu emocji. :):):)