• Gminny Turniej Pożarniczy

II miejsce zajęła Agata Kuziak

GRATULUJEMY

• Nasz Przyjaciel Las

• 22 marca odbył się kolejny międzyszkolny konkurs przyrodniczy dla kl.3 "NASZ PRZYJACIEL LAS".

W tym roku konkurowały ze sobą 4 drużyny ze szkół w Gogolewie, Kołczygłowach, Niepoględziu i Motarzynie.

Konkurs, jak zwykle, był w formie zabawy. Dzieci przebijały balony z zagadkami, układały puzzle, rozwiązywały foto-krzyżówkę, słuchały odgłosów leśnych zwierząt. Na koniec pojawiło się trudne  pytanie od leśnika dotyczące drzew.

W jury zasiedli leśnicy z Nadleśnictw: Bytów, Leśny Dwór i Łupawa oraz panie nauczycielki z w.w. szkół.

W rezultacie:

I miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły w składzie Klaudia Krycka, Zosia Zakrzewska i Marcel Hirniak, przygotowana przez p. Beatę Wargocką.

BRAWO WY!!!

II miejsce drużyna ze szkoły w Gogolewie

III miejsce drużyna ze szkoły w Kołczygłowach

IV miejsce drużyna ze szkoły w Niepoględziu

BARDZO DZIĘKUJĘ Nadleśnictwom Bytów, Leśny Dwór i Łupawa za pomoc w organizacji konkursu i zakup nagród oraz Radzie Rodziców za wsparcie finansowe.

Grażyna Krauze

• Międzypowiatowy Konkurs Przyrodniczy

• Drużyna z naszej szkoły w składzie:

💚ZOFIA SŁUPSKA,

💚TOMASZ HUK ,

💚WIKTOR WESOŁOWSKI

znakomicie zaprezentowała się w 23. edycji ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" pt. SSAKI POLSKI".

Uczniowie wykazali się bogatą wiedzą na temat trybu życia, zwyczajów, wyglądu i tropów polskich ssaków.

Jako drużyna zdobyli III MIEJSCE🥉😍

W klasyfikacji indywidualnej TOMASZ HUK również zajął III MIEJSCE 🥉😍

WIELKIE GRATULACJE!!! WIELKIE BRAWA!!!

Katarzyna Coppa

• Brawo Hania!

• Uczennica klasy V Hanna Pietrzak zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Twój zdrowy i bezpieczny wypoczynek letni - pocztówka z wakacji"⛱️⛵😎 organizowanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Pracę plstyczną Hania przygotowała pod opieką p.Lucyny Beger. GRATULACJE 👏🏆

• MÉSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ

• 28 listopada w Słupsku odbyły się powiatowo - gminne eliminacje w konkursie "MÉSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ. Szkołę w Motarzynie reprezentowały 3 uczennice: Klaudia K., Lena K. i Zosia S. Mimo dużej konkurencji dziewczyny świetnie poradziły sobie z czytaniem tekstów w języku kaszubskim.

🥳🥳🥳🥳

3 miejsce w kategorii klas V-VI zajęła Lena K., a Zosia S., w kategorii klas VII-VIII zajęła 1 miejsce!!🥳🥳🥳🥳

To właśnie Zosia S. będzie reprezentowała powiat słupski w konkursie regionalnym, który odbędzie się 15 grudnia w Wejherowie.

Trzymajcie za Zosię kciuki👍👍👍